Fa| En
شرح
تعداد بازدید: 5 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: v.feshki
برقراری مجدد مالیات جذاب نقل و انتقال سهام / سهم ۶۵ درصدی حقیقی ها

برقراری مجدد مالیات جذاب نقل و انتقال سهام / سهم ۶۵ درصدی حقیقی ها


مدیرعامل بورس تهران با اعلام سهم ۶۵ درصدی سرمایه گذاران حقیقی در معاملات و ارایه گزارش به وزیر اقتصاد ، خواهان برقراری مجدد مالیات جذاب نقل و انتقال سهام شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی صحرائی در جریان نشست عصر دیروز مدیران و فعالان بازار سرمایه با وزیر اقتصاد گفت: حضور پررنگ سرمایه گذاران حقیقی با سهم بیش از 65 درصدی فعالیت در معاملات به فال نیک می گیریم و امیدواریم تامین مالی از طریق بازار رمایه گسترش یافته و به جایگاه واقعی دست یابد.

وی افزود: طی 5 ماه اول سال جاری بیش از 10500 میلیارد تومان تامین مالی در بورس تهران و از طریق ابزار مالی اختیار فروش تبعی شده که این ابزار دارایی ویژگی هایی چون سهولت ، سرعت زیاد ، امکان انجام حجم قابل توجه و با قابلیت تضمین از طریق سهام است .

سخنگوی بورس تهران همچنین به رئیس سازمان امور مالیاتی که در این جلسه حضور داشت، پیشنهاد داد هزینه این نوع تامین مالی شرکت های پذیرفته شده در بورس، جزء هزینه های قابل قبول مالیاتی پذیرفته شود تا منجر به کاهش هزینه های تامین مالی شود .

صحرائی با بیان اینکه برای توسعه بازارسرمایه باید نگرش‌ها را تغییر داد، افزود: سال گذشته مصوبه‌ مالیات یک دهم درصدی نقل و انتقال سهام تعیین اما محدود به یک سال بود. بنابراین درخواست بررسی و اعمال مجدد این مصوبه می شود تا سرمایه گذاران خرد به سمت بورس هدایت شوند و از ورود پول به سایر بازارها جلوگیری شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این با توجه به وجود ابزارهای بازار بدهی و با نگاه کوتاه‌مدت‌تر ، از شورای عالی بورس در خواست می شود تا به ابزارهای قابل تبدیل به سهام نگاه ویژه ای شود. چرا که هم از مزایای ابزارهای بازار بدهی با درآمد ثابت و هم از مزایای سهام برخوردارند و می توان آن را در زمره ابزارهای تامین مالی در بازار افزود

print



rating
  نظرات